2014-11-07 | Zakończenie projektu

Szanowni Państwo!

Z dniem 31 października 2014 r. zakończyliśmy projekt eSzkoła - Moja Wielkopolska. W 2011 roku przystąpiło do niego 105 szkół z całej Wielkopolski, w tym 35 liceów ogólnokształcących oraz 70 szkół gimnazjalnych. Projekt to przede wszystkim innowacyjna propozycja edukacyjna, której głównym celem było wdrożenie do 2014 roku w wielkopolskich szkołach nauki metodą projektów i korzystania na lekcjach z nowoczesnego sprzętu.

W każdej edycji uczniowie zrealizowali 315 projektów z zakresu nauk matematyczno-przyrodniczych, co po trzech latach trwania projektu daje nam aż 945 projektów uczniowskich! Każdy niepowtarzalny i sprawiający, że nauka zamieniła się w niesamowitą przygodę, którą wszyscy zapamiętają na bardzo długo.

eSzkoła Wielkopolska - Moja Wielkopolska - to zobowiązuje! Przez ostatnie lata w naszej Wielkopolsce powstała m. in. sala astronomiczna w Gnieźnie, zegar słoneczny w Golinie, miasteczko ruchu drogowego i sala pod chmurką w Ptaszkowie czy figura biegacza wraz z zegarem odmierzającym czas do kolejnego półmaratonu Słowaka w Grodzisku Wielkopolskim. Gimnazjaliści z Budzynia zbudowali motor, szkolny radiowęzeł i boisko do piłki plażowej. W Wolsztynie powstała maszyna hubrydowo-parowa oraz makieta domu inteligentnego. Nie zabrakło także dzialań na rzecz społeczności lokalnej, działalności charytatywnej oraz promocji swojej małej ojczyzny. W ostatnich latach, za sprawką naszej utalentowanej młodzieży, powstało wiele ścieżek rowerowych, szlaków turystycznych, a także folderów i przewodników promujących okolicę w kilku językach!

Koniec projektu to także czas podziękowań. Składamy serdeczne podziękowania za zaangażowanie i współpracę. Mamy nadzieję, że uczestnictwo w projekcie wzbogaciło Państwa o nowe, cenne doświadczenia edukacyjne, na podstawie których będziecie mogli kontynuować proces zmiany rzeczywistości edukacyjnej w swojej szkole.