2014-10-21 | Tajemniczy ogród

Tajemniczy ogród to projekt, który był realizowany przez uczniów IV Liceum Ogólnokształcącego w LesznieCelem projektu było utworzenie ogrodu i tablicy upamiętniającej w parku Johanna Heermanna, położonego u zbiegu ul. Kamila Cypriana Norwida oraz Al. Jana Pawła II, z którym wiąże się tajemnica.

"Chcieliśmy poznać tajemnicę tego miejsca. Udaliśmy się do różnych miejsc gdzie mogliśmy ją odkryć. Byliśmy w muzeum, w Archiwum Państwowym w Lesznie, w Bibliotece, spotkaliśmy się z panią dr Anetą Czarną, botanikiem z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, specjalistą w zakresie flory zasiedlającej cmentarze, a zarazem autorką przewodnika - Kulturowe rośliny naczyniowe Staromiejskiego Cmentarza Ewangelickiego we Wschowie. Chcieliśmy pozytywnie zmienić ten zapomniany kawałek zieleni w centrum naszego miasta" - wspominają licealiści. Zastanawiali się jak mogą pokazać i wypromować swój projekt - jeszcze w czasie zimy.

Burza mózgów doprowadziła ich do stworzenia gry Zapamiętaj "Rośliny Funerale" - nazwa ta miała na celu zaciekawić potencjalnych graczy. Gra została zaprezentowana na Balu karnawałowym w ich szkole, który odbył się 27 lutego 2014 r. Wszystkie poczynania grupy możecie zobaczyć na stronie internetowej ich projektu. "Dla nas projekt będzie trwać bardzo długo, bo musimy i chcemy dbać o nasz ogród. W parku codziennie mamy nowych gości, którzy dzięki miejscowym mediom zaciekawieni tematem przychodzą oglądać nasz Tajemniczy Ogród!" - podkreślają realizatorzy projektu.

Materiały przesłała Lidia Baksalary.

Projekt realizowany jest przez: