2014-08-07 | Muzycznie zakręcone

Jesteśmy uczennicami Zespołu Szkół im. Stanisława Mikołajczyka w Miejskiej Górce. Nasz projekt nosi nazwę Muzyka częścią mnie. Połączyła nas chęć pomagania innym poprzez muzykę. Udało się nam przeprowadzić wywiad z lek. med. spec. laryngologiem Jackiem Rogowskim, który uświadomił nas jak należy dbać o słuch. Spotkałyśmy się z panią Krystyną Walkowiak, która przedstawiła budowę ucha. Wspólnie przeprowadzałyśmy doświadczenia, z których dowiedziałyśmy się jak powstają i rozchodzą się fale dźwiękowe.

W szkole przeprowadziłyśmy akcję "Nauszne - chronią słuch", która miała na celu uświadomić młodzież, iż nalży dbać o słuch. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem, uczniowie którzy mieli ze sobą słuchawki nauszne otrzymali słodki poczęstunek.

Byłyśmy na wycieczce we Wrocławskim Humanitarium, w którym odbywała się wystawa na temat muzyki.

Przeprowadzałyśmy zajęcia z muzykoterapii w przedszkolu i młodzieżą z niepełnosprawnością intelektualną.

Zorganizowałyśmy także wiele ciekawych akcji, takich jak konkurs gminny "Muzyka widziana Twoimi oczami", zajęcia z terapeutami od muzykoterapii.

Co dwa tygodnie nasza grupa sprzedawała ciasta, żeby za uzbierane pieniądze stworzyć salę relaksacyjno-muzyczną dla osób z niepełnosprawnością intelektualną. Nagrałyśmy także teledysk do piosenki "Happy" angażując w to społeczność szkolną i lokalną.

Pod koniec maja zorganizowałyśmy koncert dla osób z niepełnosprawnością intelektualną w Domu Kultury w Miejskiej Górce, co było punktem kulminacyjnym naszych działań.

Materiały przesłała Agnieszka Iżykowska.