2014-07-23 | Przybij łapkę

Projekt, który realizowaliśmy nosił tytuł Przybij łapkę. Realizowała go 10-osobowa grupa uczniów Gimnazjum im. Jana Pawła II w Starych Oborzyskach, pod opieką pani Izabeli Gabryelczyk. Nazwa projektu to też nasz okrzyk bojowy motywujący do wspólnej pracy. Pracy, która miała na celu poprawić kolejny dzień naszym bezdomnym, czworonożnym przyjaciołom ze schronisk. Zapałem chcieliśmy zarazić naszych najmłodszych kolegów i koleżanki ze szkół podstawowych. Celem projektu było zwiększenie świadomej odpowiedzialności, jaką niesie ze sobą posiadanie zwierzaka. Działanie grupy projektowej skupiały się na przygotowaniu lekcji edukacyjnej dla dzieci, która nauczyła ich jak zajmować się psem i go zrozumieć. Chcieliśmy także przybliżyć dzieciom i młodzieży działalność schronisk dla zwierząt i uświadomić im, że każdy z nas może pomóc.

W ramach realizacji projektu nawiązaliśmy kontakt ze schroniskiem dla zwierząt w Gaju. W kwietniu udaliśmy się tam z zebraną prze z nas karmą. Podczas spacerów z psiakami mieliśmy świadomość, że robimy coś dobrego. Przeprowadziliśmy też wywiady z ludźmi, których praca skupia się na kontakcie ze zwierzętami, aby zgromadzić niezbędne informacje na temat pielęgnacji i postępowania ze zwierzętami. Byliśmy z wizytą u weterynarza i na Komendzie Policji w Kościanie. Wiadomości uzyskane podczas wycieczek i wywiadów wykorzystaliśmy w przygotowaniu lekcji edukacyjnej. Od marca nasze działania skupiały się na próbach lekcji i przedstawienia, które zaprezentowaliśmy w pobliskich szkołach. Mamy nadzieję, że przygotowane przez nas działania, nie tylko spodobały się dzieciom, ale także przyniosą wymierne korzyści.

Materiały przesłała Jolanta Nowicka.