2014-07-14 | Ludzie i ich pasje

Ludzie i ich pasje to projekt, który był realizowany przez uczniów Gimnazjum im. Zjednoczonej Europy w Koźminie Wielkopolskim. Czego dotyczył? Zainteresowań osób mieszkających w okolicy. "Chcemy pokazać, że pasja odgrywa w życiu każdego ogromną rolę" - mówi młodzież. Wspólnie ustalili szczegółowe cele projektu, takie jak:

• poznanie różnych zainteresowań osób z okolicy,
  • poszerzenie umiejętności przeprowadzania wywiadów i pisania sprawozdań,
  • kształtowanie umiejętności planowania pracy,
  • rozwijanie umiejętności zdobywania i selekcjonowania informacji,
  • nauka współpracy w grupie,
  • kształtowanie umiejętności słuchania innych osób,
  • doskonalenie obsługi różnych programów komputerowych,
  • nauka prezentowania efektów naszej pracy.

Uczniowie są zadowoleni, że mogą dzielić się efektami swojej pracy z innymi. Na całokształt pracy, jaką wykonali składają się różne elementy. Organizowali spotkania z wielkimi pasjonatami, którzy potrafili zachwycić nie tylko ich, ale także ich kolegów ze szkoły. Z zapałem zapraszali osoby, chętne do podzielenia się, tym co kochają robić. Dzięki temu zrozumieli, że pasja to nie zwykłe zainteresowanie, lecz coś, co wypełnia nasze życie, pragniemy rozwijać to, udoskonalać, aby "owoce" dawały jeszcze więcej szczęścia.

Z tego, co dotychczas zrobili, mogą być dumni. Wizyta w schronisku cieszyła czworonożnych, gdyż dostali mnóstwo łakoci. Spotkanie z podróżnikiem pozwoliło im znaleźć się na samym szczycie Elbrusa, a spotkanie z modelarzem samolotów, zabrało w fantastyczny lot wprost do nieba.

Pasja jest odskocznią od rzeczywistości. Projekt pozwolił im uczyć się nie tylko, od siebie wzajemnie, ale także od innych. Praca nad prezentacją efektów projektu przed społecznością uczniowską, a także doskonalenie sprawozdań ze spotkań z gośćmi już za nimi. Udali się również do pszczelarza i wspólnie zbierali miód. Pomysłów było wiele, bali się tak szybko upływającego czasu, pracowali w pocie czoła, by osiągnąć wyznaczone apogeum. W celu podzielenia się atmosferą i fantastyczną zabawą, jaka towarzyszyła im przez cały czas, dołączyli zdjęcia ze swoich spotkań.

Materiały przesłała Paulina Pilawka.