2014-07-07 | Ekofobia - wylecz się

Ekofobia - wylecz się! to projekt uczniów z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Gostyniu. Tematem ich projektu była ekologia. Zainteresowali się prawie wszystkimi zagadnieniami z nią związanymi - począwszy od segregacji odpadów, przez DIY, na eko-sprzątaniu kończąc. Za cel obrali sobie poszerzenie swojej wiedzy na tematy ekologiczne.

Młodzież zrealizowała wszystkie swoje zamierzenia. Wyprodukowali własnoręcznie biżuterię, wazony, klocki. Zaplanowali też produkcję toreb wielokrotnego użytku. Udowodnili, że ekologia sprawdza się w codziennym życiu - wyszukali przepisy na naturalne (i tanie) środki czystości, zapoznali się z zasadami oszczędzania, m.in. energii elektrycznej. Zgłębili temat segregacji odpadów w swojej gminie - stworzyli ankietę i ruszyli w miasto, by dokładnie przepytać mieszkańców na ten temat.

Jak można łatwo zauważyć projekt Ekofobia - wylecz się! łączy w sobie zagadnienia z różnych dziedzin. Uczniowie zajęli się nie tylko biologią, ale także sztuką, przeprowadzili skomplikowane eksperymenty związane z objętością zgniecionych i niezgniecionych butelek (oczywiście poparte odpowiednimi obliczeniami). Niewątpliwie znacząco poszerzyli swoją wiedzę informatyczną, szczególnie dotyczącą tworzenia stron internetowych.

"Nasz projekt jest projektem z misją :). Szczepimy ekoświadomość - wybraliśmy się też do przedszkolaków, żeby zapoznać je poprzez zabawy m. in. z segregacją odpadów" - podsumowuje grupa.

Materiały przesłała Anna Szulc-Giezek.