2014-05-27 | Relacja z seminarium

Za nami seminarium Technologie informacyjne i komunikacyjne w nowoczesnym nauczaniu, które odbyło się 19-20 maja 2014 r. w Tarnowie Podgórnym. Seminarium adresowane było do przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego województwa wielkopolskiego oraz przedstawicieli szkół.

Uczestnicy zapoznali się nie tylko z założeniami takich projektów jak eSzkoła - Moja Wielkopolska oraz eSzkoła Wielkopolska - Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopolan, ale również ich wpływu na rzeczywistość edukacyjną wielkopolskich szkół. Ciekawym zagadnieniem był również temat możliwości pozyskania środków unijnych w perspektywie finansowej na lata 2014 - 2020 oraz zagadnienia wykorzystania nowoczesnych technologii w edukacji.

Ostatnim punktem pierwszego dnia był panel dyskusyjny. Jak budować nowoczesną szkołę? Próbowaliśmy wspólnie odpowiedzieć na to pytanie. Na panelu zagościła również pani Joanna Berdzik z Ministerstwa Edukacji Narodowej, która bardzo aktywnie uczestniczyła w dyskusji.

Drugi dzień upływał pod znakiem warsztatów, na których uczestnicy mieli okazję osobiście zapoznać się z rozwiązaniami dedykowanymi edukacji. Zajęcia praktyczne były zwieńczeniem tego, o czym mówiliśmy poprzedniego dnia. Dodatkowo ciekawym elementem były konsultacje z nauczycielami i uczniami, których szkoły zostały objęte wsparciem w ramach projektu "eSzkoła - Moja Wielkopolska". Swoimi doświadczeniami dzielili się Jarosław Stańko z Licem Ogólnokształcącego im. Marii Curie-Skłodowskiej w Wolsztynie oraz Grzegorz Mikołowski z Liceum Ogólnokształcącego nr II w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Kępnie. Panowie są zarówno szkolnymi liderami projektu - co oznacza, że odpowiadają za realizację projektu w swoich szkołach, ale także opiekowali się grupą uczniów. Projekty pod ich kierunkiem znalazły się na podium w 2 edycji eSzkoły.

Bardzo dziękujemy Wszystkim prelegentom za ciekawe wykłady, a naszym gościom za przybycie i aktywne uczestniczenie w tym wydarzeniu.