2014-04-25 | Szlakami zdrowia

Szlakami zdrowia podąża grupa uczniów z V Liceum Ogólnokształcącego im. Klaudyny Potockiej w Poznaniu. Skąd pomysł, aby iść w tym kierunku? Zebrali się, aby zgłębiać tematykę zdrowego odżywiania i sprawdzić, ile jest atrakcyjnych sportowo miejsc - przede wszystkim na poznańskiej Wildzie.

Najpierw zdobywali informacje m. in. uczestnicząc w wykładzie i odwiedzając różne miejsca. Zgromadzili i stworzyli niezbędne materiały: prezentacje, plakaty i ulotki z ciekawostkami, a także przepisy i produkty. Zorganizowali w swoim liceum Dzień Zdrowej Żywności. Największą atrakcją okazał się pokaz robienia sałatek oraz darmowa degustacja chleba orkiszowego z miodem. Wszystko uzyskane z produkcji ekologicznych! Podobną akcję przeprowadzili dla rodziców uczniów swojego liceum. W planach mają również stworzenie mapy miejsc na Wildzie, w których aktywnie można spędzać czas. A już jutro spotkamy się z nimi osobiście. Co przygotowali tym razem? Przekonacie się wkrótce!

Materiały przesłała Magdalena Grudniak.