2014-04-16 | Wieleń i okolica - młodzieżowy przewodnik turystyczny

Gimnazjum im. Jana Pawła II w Wieleniu powstaje przewodnik turystyczny: Wieleń i okolica - młodzieżowy przewodnik turystyczny w wersji dwujęzycznej (polsko - niemieckiej). Uczestnicy projektu stworzą przewodnik, który jest pisany z punktu widzenia młodzieży. Będzie on zawierał najważniejsze informacje dotyczące Wielenia, ciekawostki na temat miasta i okolicy, atrakcje turystyczne, czas wolny młodzieży, kuchnię i gwarę wieleńską.

Na obecnym etapie realizacji gimnazjaliści mają już gotowe teksty, zdjęcia, przepisy kulinarne, mini-słownik gwary wieleńskiej oraz okładkę. W planach jest wydanie przewodnika w formie papierowej.

Uczniowie wzięli udział w wielu warsztatach organizowanych przez Ośrodek Kultury "Strzelnica". Sami zorganizowali "Piknik ze Zdzichem" - piknik i wycieczkę pieszą szlakiem ciekawych miejsc we Wieleniu. Ważnym elementem w ich projekcie jest wykorzystanie języka niemieckiego i rozwijanie sprawności językowych, a także zastosowanie technologii informacyjnych. Młodzież wyszła do społeczności lokalnej z badaniami ankietowymi, współpracuje także z lokalnymi mediami. Uczestnictwo w projekcie to dla młodzieży wieleńskiej to nie tylko dobra zabawa, ale także prawdziwa lekcja życia. Nauka komunikacji, pertraktacji i współdziałania w grupie.

Materiały przesłała Marta Kania.

Projekt realizowany jest przez: