2014-04-09 | Project Adventure 64

Zespół uczniowski z Gimnazjum nr 64 w Poznaniu podjął się wyjątkowo trudnego wyzwania. Project Adventure 64 to świat przygody, zabawy i nauki. Mowa o projekcie, w którym gimnazjaliści założyli wyjątkowo ambitny cel - stworzenie multimedialnej gry edukacyjnej!

Jakie działania udało im się zrealizować do tej pory? Oczywiście najważniejszy jest finał i dokończenie multimedialnej gry. Jednak praca nad jej stworzeniem wcale nie musi być nudna i kojarzona z monotonnym siedzeniem przed komputerem. „Project Adventure 64” to interdyscyplinarna przygoda, którą gimnazjaliści starają się doświadczyć każdym zmysłem. Zdobywają potrzebną im wiedzę na różne sposoby, czasem na pozór wydawać by się mogło niezrozumiały. W ich cyberprzestrzeni wszystko ma swoją logikę i sens, a praca projektowa - jak zapewniają - dostarcza im wielu wrażeń oraz niebanalnych przeżyć.

Zbierając wiedzę do zadań w poszczególnych dziedzinach byli niezwykle kreatywni i dzięki temu:

• uczestniczyli w Mistrzostwach Świata w Grach Komputerowych „Intel Extreme Masters”,
  • uczestniczyli w Mistrzostwach Polski w Smoczych Łodziach,
  • nagrali teledysk do piosenki „Happy”,
  • nagrali własną piosenkę „64 - dobra szkoła”,
  • przeprowadzili wywiad z Prezydentem Poznania,
  • odbyli treningi z trenerem reprezentacji Polski we futsalu,
  • odbyli trening z trenerem bramkarzy Lecha Poznań,
  • odbyli trening na ściance wspinaczkowej,
  • uczestniczyli w doświadczeniach chemicznych,
  • uczestniczyli w wielu wykładach na UAM w Poznaniu,
  • zorganizowali turnieje i zabawy dla najmłodszych,
  • współuczestniczą w promocji projektu i szkoły,
  • uczyli się w muzeach, galeriach i na różnych pokazach.

Przed nimi najtrudniejszy z etapów - dokończenie budowy gry i przeprowadzenie testów. „Mamy świadomość upływającego czasu, który nieuchronnie zmierza do zakończenia projektu. Mimo to my już wiemy, że nasza przygoda się nie kończy. Project Adventure 64 to przygoda na wszystkie lata nauki w gimnazjum, a po jego ukończeniu, miłe wspomnienie” - mówią uczniowie. Pozostaje życzyć nam wytrwałości i osiągnięcia zamierzonego celu. Jesteśmy bardzo ciekawi końcowego efektu! :)

Materiały przesłała Róża Łukaszek.