2014-04-07 | Pożeracze przygód

Są 11-osobową grupą gimnazjalistów z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Ptaszkowie, realizującą projekt: Na szlaku z pożeraczami przygód, czyli śladami pokolenia "cyfrowych tubylców". Skąd pomysł na taki projekt? Na to pytanie odpowiedzą sami: „Wybraliśmy taki temat, który odzwierciedla nas - młodzież, a raczej „e-młodzież”, z nieco innej epoki. Wyruszając z naukową misją, chcemy ZARAŻAĆ innych chęcią „poznawania”, przyczynić się do wychowania pokolenia ludzi ciekawych świata, otwartych na inne KULTURY”. Zapowiada się ciekawie, prawda? :)

W tym celu zamierzają zrobić „coś” dla „kogoś”, a dokładnie dla swoich młodszych kolegów i koleżanek. W swoim projekcie chcą podjąć próbę integracji języka angielskiego z naukami przyrodniczymi. I tak, w swoich działaniach projektowych planują: wykonać pomoce dydaktyczne na spotkania przedmiotowe lub dodatkowe zajęcia oraz przeprowadzić warsztaty wprowadzające elementy wiedzy o kulturze krajów anglojęzycznych (ćwiczenia odpowiadające zainteresowaniom młodszych nastolatków; nabyte umiejętności sprawdzone w formie zabawy).

Poniżej część działań, jakie podjęli do tej pory:

• Stworzyli logotyp swojej grupy projektowej: Pożeracze Przygód.
  • Przygotowali prezentację o regionie w Prezi.
  • Przygotowali oraz przeprowadzili ankietę, której celem było zbadanie jakie narzędzia/zadania oddziałowują na zmysły uczniów i wzbogacają ich aktywność.
  • Zorganizowali konkurs dla rówieśników: „Odkrywcza podróż w czasie”.
  • Nawiązali kontakt z nativem (drogą elektroniczną).
  • Stworzyli „wystawę” dla społeczności szkolnej.
  • Stworzyli zestaw kart obrazkowych o tematyce kulturowej, które zmotywują uczniów do nauki.

To co widać od razu to fakt, że grupa emanuje dobrą energią! Wykonują szereg prac, które wymagają od nich ogromnego zaangażowania i pewnej odpowiedzialności. „Jesteśmy przekonani, że to, co robimy, jest strzałem w dziesiątkę! Mamy nadzieję, że dotrzemy do jak największego grona odbiorców, a przygoda z „eSzkołą” dostarczy nam niezapomnianych wrażeń” - podsumowują. Efekty ich pracy znajdziecie na stronie internetowej projektu, na którą serdecznie zapraszają!

Materiały przesłała Magdalena Wasielewska.