2013-11-06 | Szkolenia dla opiekunów nowej edycji

Przed nami kolejna, ostatnia już, edycja projektu "eSzkoła - Moja Wielkopolska". Właśnie trwają szkolenia dla Opiekunów Zespołów Uczniowskich. Te odbywają się w Hotelu 500 w Tarnowie Podgórnym w dwóch częściach.

Pierwsza - wprowadzająca uczestników do projektu. Nauczycieli przywitał kierownik naukowy prof. UAM dr hab. Stanisław Dylak i Leszek Duda - przedstawiciel Ogólnopolskiej Fundacji Edukacji Komputerowej. W dalszej kolejności dr Eliza Rybska przybliżyła metodę projektów - jej założenia i specyfikację. Przez najbliższe miesiące to właśnie metodą projektów będą pracować opiekunowie ze swoimi zespołami uczniowskimi.

Procedury i omówienie funkcjonowania projektu uczestnikom przedstawiła Monika Błaszczak, za to platformę od kuchni poprowadził Krzysztof Ziołek z OFEK-u.

Druga część szkoleń poświęcona jest zajęciom praktycznym. Nauczyciele poznają aplikacje dostępne na Platformie Edukacyjnej, metody prezentacji oraz tajniki zarządzania zespołem projektowym. Wszystko te zajęcia okażą się pomocne przez najbliższe miesiące, kiedy to będą powstawać kolejne edukacyjne projekty uczniowskie.