2013-10-03 | Sportowe życie - będziesz na szczycie

Jesteśmy uczniami Gimnazjum w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Orzechowie. Zrealizowaliśmy projekt pt. „Sportowe życie - będziesz na szczycie”.

Długo zastanawialiśmy się nad wyborem tematu naszego projektu. Naszą współpracę zapoczątkowało spotkanie z opiekunem. Po długich i burzliwych dyskusjach doszliśmy do porozumienia. Pod uwagę braliśmy kilka aspektów, np. charakterystyczne dla naszego regionu pyry, działalność elektrowni wiatrowych czy orzechowską produkcję drewna.

 

Mimo wszystko wybraliśmy to, co interesuje nas najbardziej, jest naszą pasją i naszym hobby. Postanowiliśmy połączyć przyjemne z pożytecznym oraz sport z elementami nauki i wykazać, że wysiłek fizyczny korzystnie wpływa na nasz organizm. Wykorzystaliśmy doświadczenie dziewczyn - siatkarek oraz chłopców - piłkarzy, a także naszej koleżanki - Mariki, która trenuje skok wzwyż.

 

Chcieliśmy pokazać, że mimo naszego miejsca zamieszkania - wsi - mamy dostęp do wielu ośrodków sportowo-rekreacyjnych i mnóstwo pomysłów na zrealizowanie naszych planów. Podczas projektu odwiedziliśmy wiele ciekawych miejsc. Agroturystkę „U Kazia”, gdzie graliśmy w tenisa, sqasha oraz ćwiczyliśmy na siłowni. Tańczyliśmy zumbę i graliśmy w kinnecta. Zorganizowaliśmy rajd rowerowy do Śmiełowa - miejscowości, gdzie znajduje się pałac, który odwiedził Adam Mickiewicz. Wzięliśmy też udział w akcji dotyczącej zdrowego odżywiania, podczas której promowaliśmy zdrowy tryb życia. Przedstawiliśmy także prezentację, która obrazowała nam działanie i konsekwencje płynące z zażywania z używek.

 
 

Mimo tego wszystkiego, co było ważnym elementem naszego projektu, zdaliśmy sobie sprawę, jak bardzo się ze sobą związaliśmy. Wspólne zainteresowania zbliżyły nas wyjątkowo. Zrozumieliśmy, że nie tylko one, ale spędzony czas sprawił, że stworzyliśmy bardzo zgraną ekipę!

Ostatnim elementem naszego projektu było wykonanie bieżni treningowej. Na pomysł wpadliśmy już na pierwszym spotkaniu. W takim razie do roboty! Wiertarki, śrubokręty i lutownice poszły w ruch... Budowa poszła sprawnie i bez problemów. Byliśmy dumni z efektów i dobrze wykonanej pracy

Materiały przesłała Ewa Szymańska.

Projekt realizowany jest przez: