2013-09-30 | Odkryliśmy... słodką tajemnicę!

Jesteśmy grupą licealistów ze Zbąszynia z Zespołu Szkół nr 1 im. Stefana Garczyńskiego. Zajmujemy się CZEKOLADĄ. Nasz zespół nosi nazwę „Słodka Tajemnica”. Dlaczego tak?

 
 

Ponieważ zastanawialiśmy się nad różnym problemami:

  • czym właściwie jest czekolada?
  • jak na nas (i nie tylko na nas, ludzi) wpływa?
  • dlaczego stajemy się jej niewolnikami?
  • jak walczyć z kłopotliwymi, często niebezpiecznymi dla naszego zdrowia i samopoczucia przyzwyczajeniami do czekoladowych słodyczy?
  • jakie pozytywne skutki niesie ze sobą spożywanie czekolady? 

To właśnie Słodka Tajemnica - dosłownie i metaforycznie.

 

Większość z nas uwielbia słodycze. Najbardziej lubimy czekoladę. W postaci przeróżnej. Zastanawialiśmy się nawet, czy nie jesteśmy od niej uzależnieni, ale ankiety i sondy przeprowadzone przez nas potwierdziły nasze obawy. Uzależnienie od słodyczy to np. efekt działań wychowawczych naszych bliskich, którzy w nagrodę dawali nam „coś słodkiego”. Jak jednak nie być uzależnionym od nie do końca zdrowych słodyczy? Czy cudowne w właściwości czekolady, począwszy od wprawiania nas w stan euforii a skończywszy na spektakularnych efektach kosmetycznych, to mit wymyślony przez reklamodawców czy prawda? A ile fizycznego wysiłku kosztuje nas spalenie tabliczki czekolady? Lepiej pobiegać czy pójść na zumbę? Czy bombonierka może być metaforą flirtu, czyli czy można „ściemniać” na czekoladę?

 

Sprawdziliśmy to (i nie tylko to) i odpowiedzi już znamy!

Czy Ty także wiesz, co jesz? Koniecznie odwiedź naszą stronę i zobacz efekty naszej pracy!

Materiały przesłała Anita Rucioch-Gołek.

Projekt realizowany jest przez: