2013-09-25 | Pogorzelski szlak rowerowy

Młodzież z Gimnazjum w Pogorzeli zdecydowała się stworzyć coś, czego do tej pory w ich gminie nie było! Jako, że Pogorzela ma wiele ciekawych miejsc, jak i amatorów rowerów, celem stał się "Pogorzelski szlak rowerowy".

Po wielu perypetiach, to z pracą urzędniczą, to z pogodą, to z błyskawicznym upływem czasu, udało się osiągnąć zamierzony cel! Teraz wiedzą jak legalnie powstaje taki szlak, ile to kosztuje zabiegów (nie tylko pieniędzy), ale przede wszystkim mają ogromną satysfakcje, że coś po nich pozostanie!

Trzeba przyznać, że wiele im się udało osiągnąć w projekcie. Poczynając od uzyskania zgody różnych instytucji poprzez pokrycie przez nie rozmaitych nakładów. Wystarczy wymienić - m. in. miejsca postojowe, kosze na śmieci, znaki drogowe, przybory malarskie i farby, nakład druku mapy.

Udał im się także wielki finał projektu - uroczyste otwarcie szlaku rowerowego. Zaprosili na nie wszystkich, którzy okazali im wsparcie, całą społeczność szkolną oraz mieszkańców. Uczniowie w małych grupach, wspólnie z opiekunami, udali się na szlak. Wydarzenie otrzymało roboczą nazwę - GIMMAJÓWKA.Wszystkim bardzo spodobał się taki sposób spędzania czasu w "szkole"! Nie dziwi więc fakt, że projektem zainteresowały się również lokalne media. Pozostaje już tylko w imieniu gimnazjalistów zaprosić Wszystkich na Pogorzelski szlak rowerowy!

Materiały przesłał Wojciech Walkiewicz.