2013-08-31 | Globtroter od 1 września!

Gra "Globtroter: poznaj Wielkopolskę" przygotowuje się już do startu. Przez cały wrzesień uczniowie będą zwiedzać Wielkopolskę odpowiadając na pytania z biologii, chemii, matematyki, geografii i fizyki przygotowane przez swoich kolegów z innych szkół. Koziołki, nasza "eSzkolna" waluta, znów będzie w obiegu!

W grze mogą wziąć udział uczniowie, którzy pracowali w II edycji "eSzkoły". Od 1 do 30 września gimnazjaliści i licealiści będą zwiedzać Wielkopolskę odpowiadając na pytania przygotowane przez swoich kolegów z innych szkół. Spodziewać się więc możemy naprawdę oryginalnych zagadek. W zeszłym roku młodzi gracze musieli na przykład podać liczbę ziarenek piasku we wszechświecie oraz odkryć jakie zwierzę kryje się pod łacińską nazwą "Bombina bombina".

Podróż po grze rozpoczynamy od powiatu poznańskiego. Jednak zanim przystąpimy do zbierania punktów, warto zapoznać się z projektami uczniowskimi z Poznania i okolic, ponieważ to właśnie w nich ukryte są odpowiedzi na pytania. Podobnie postępujemy podczas całej naszej wielkopolskiej przygody.

Jak w każdej grze, czy teleturnieju, także w "Globtroterze" pytania podzielone są na kategorie. Wybierać można między zadaniami z matematyki, chemii, biologii, fizyki i geografii. Zagadki są także odpowiednio nagradzane. Możemy zgarnąć 5, 7 i 10 punktów.

Trzydziestu najlepszych graczy zaprosimy na półfinał do Poznania. Podczas rozgrywki w siedzibie Ogólnopolskiej Fundacji Edukacji Komputerowej wyłonimy dziesięciu zwycięzców. To oni będą reprezentować swoje szkoły podczas finału na żywo, który odbędzie się na gali finałowej II edycji projektu "eSzkoła - Moja Wielkopolska" 23 października.

Zapraszamy do gry. Nagrody czekają!