2013-08-28 | Historia cukierków

Zadaniem, którego podjęli się uczniowie z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Starych Oborzyskach było poznanie historii produkcji cukierków. W tym celu odwiedzili cukiernię, gdzie zapoznali się z masową produkcją słodyczy. Poznali rodzaje cukierków i firm, które je produkują.

Ankieta, którą przeprowadzili, pozwoliła im wyciągnąć wniosek - cukierki nie są zdrowe, ale wpływają na lepsze samopoczucie. Zgodzicie się z tym?

Gimnazjaliści realizując projekt, szukali prostych i ciekawych domowych przepisów na cukierki, aby je własnoręcznie przygotować na zajęciach. I udało się! Cukierki "ciągutki" były bardzo pyszne. Niestety zostało po nich tylko wspomnienie (i przepis do wykorzystania), ponieważ z wielkim apetytem zostały skonsumowane przez uczniów :)

Materiały przesłał Witold Kubiak.