2013-08-20 | Czym jest matematyka?

Licealiści z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Gostyniu postanowili przyjrzeć się matematyce - powszechnie uznawanej za królową nauk. Czym właściwie jest matematyka? Czy da się ją zrozumieć? Na te i inne pytania znaleźli odpowiedź w projekcie "Matematyka zagadką każdego człowieka".

red. Monika Błaszczak

Wszystko w życiu ma kiedyś swój koniec. To samo dotyczy naszego projektu. Spędziliśmy razem kilka wspaniałych chwil rozmawiając o naszej pasji - matematyce.

 
  
 

Dowiedliśmy, że królowa nauk ma jednak wpływ na odchudzanie, a przede wszystkim jest niezbędna w życiu każdego człowieka. W rzeczywistości, w każdym aspekcie ludzkiego bytu, wykorzystujemy ją. Matematyka jest czymś więcej niż tylko jednym z przedmiotów szkolnych. Matematyka to sposób na zrozumienie otaczającego nas świata. To droga prowadząca do poznania prawdy o świecie.

Dzięki projektowi mieliśmy okazję udowodnić wszystkim, że królowa nauk nie jest nudna i można ją zrozumieć. Czy to idąc do banku, czy robiąc zakupy w supermarkecie - musimy znać podstawy matematyki, aby nikt nas nie oszukał. Natomiast zagadki matematyczne przynoszą nam trochę rozrywki.

Cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w takim projekcie, ponieważ pozwolił nam on spojrzeć na matematykę z innej perspektywy i zawrzeć nowe znajomości.

Materiały przesłała Katarzyna Chuda.

Projekt realizowany jest przez: