2013-08-07 | Operacja RYBKA

"Operacja RYBKA" to projekt realizowany przez gimnazjalistów z Zespołu Szkół nr 5 w Jarocinie. Pomysł na projekt oraz jego tytuł powstały ze wspólnego zamiłowania większości uczestników do wędkowania oraz obcowania z naturą. Przez kilkumiesięczny okres realizowania projektu młodzież wiele czasu poświęcilła na poznanie historii wędkarstwa w Polsce, a w szczególności w swoim regionie. Pomogły im w tym liczne spotkania oraz rozmowy z zrzeszonymi w kołach wędkarzami. Spotkania te poszerzyły ich wiedzę na temat metod oraz technik wędkarstwa. Mają nadzieję, że wszystko to przełoży się na ich wakacyjne połowy - czego im życzymy! :)

Nie obyło się niestety bez problemów. Pogoda w tym roku nie rozpieszczała - co utrudniło robienie zdjęć i nagrywanie filmików. Ciekawym punktem realizacji projektu okazały się spotkania i wspólne wyjazdy nad zbiorniki wodne. Wyjazdy te sprawiły im wiele przyjemności, pozwoliły na chwile relaksu, a także dały możliwość na poznanie nowych, ciekawych miejsc swojego regionu.

"Wszyscy uczestnicy byli zaangażowani i chętni do realizacji projektu. Jestem przekonany, że gdyby mieli możliwość z przyjemnością wzieliby jeszcze raz udział w projekcie" - podsumowuje Jacek Szymański, opekun zespołu.

Materiały przesłała Maria Wieruszewska.

Projekt realizowany jest przez: