2013-08-06 | Licealiści ze Zbąszynia robią krem!

Uczestnicy projektu „krem,czyli tajemnica wiecznej młodości” są uczniami Liceum im. Stefana Garczyńskiego w Zbąszyniu. Sami mówią o sobie SKREMOWANI. Co czyni ich tak wyjątkowymi?

Każdy członek zespołu jest zupełną indywidualnością, jednak udało im się zgrać. Razem chcieli stworzyć coś niesamowitego! Celem ich pracy stało się dokładne zbadanie, zanalizowanie i zrobienie kremu.

Podczas miesięcy trwania projektu zgłębili swoją i innych wiedzę na temat tego kosmetyku – m. in. zaprosili do siebie panią kosmetolog, zorganizowali konkursy dla szkoły podstawowej i gimnazjalnej oraz ankietę dla mieszkańców Zbąszynia. Ogromne wrażenie na nich wywarło zwiedzenie fabryki Nivea oraz uczestnictwo w wykładach dotyczących talentu (każdy z nas ma jakiś dar!).

Jako, iż skremowani są miłośnikami natury i obrońcami słabszych - nie mogli ominąć tematu testowania na zwierzętach. W celu uświadomienia mieszkańców miasta i polepszenia bytu niewinnych istot zorganizowali Happening przeciw wiwisekcji. Dając przykład innym, sami kupują kosmetyki wolne od nieuzasadnionego okrucieństwa.

Oczywiście czym byłby projekt o kremie bez własnoręcznego wykonania tego specyfiku? Grupa projektowa nie mogła oprzeć się pokusie i w szkolnych warunkach wyprodukowała 6 wspaniałych kremów, które potem mogli oceniać uczniowie liceum. Chcąc pokazać, jakie proste jest zrobienie samemu kosmetyku, zaprosili do współpracy jednego z ochotników, który z drobną pomocą skremowanych mógł sprawdzić swoje umiejętności. Członkowie grupy uważają swój projekt za sukces. I jak widać inni również docenili go w ocenie społecznościowej.

Materiały przesłała Marta Misiewicz.