2013-07-16 | Wirtualne zwiedzanie muzeum Stanisława Staszica w Pile

Dnia 29.05.2013 w auli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. KEN w Pile odbył się pokaz i finalna prezentacja grupy projektowej działającej pod kierunkiem p. Karoliny Hryckiewicz. Projekt „Dlaczego pilanie tak mało wiedzą o najsłynniejszym pilaninie – pierwszym geologu Polski”? - dotyczy Stanisława Staszica.  Efekt finalny - projekt wirtualnego zwiedzania muzeum Stanisława Staszica w Pile - jest już gotowy!

Grupa projektowa od grudnia prowadziła wiele przedsięwzięć związanych ze Stanisławem Staszicem. Najważniejszymi atutami projektu są jego interdyscyplinarność, wielkie zaangażowanie projektowej 12-stki uczniów, ciekawe przedsięwzięcia związane z bohaterem projektu oraz dwa artykuły o projekcie w „Faktach pilskich” i „Tętnie regionu”. Jednak to wspaniały efekt finalny na zakończenie projektu – dar dla muzeum Stanisława Staszica w Pile, wirtualne zwiedzanie muzeum, jest zwieńczeniem półrocznej pracy grupy projektowej.

Podczas uroczystości w auli, grupa projektowa z dumą zaprezentowała swój efekt finalny. Ma on posłużyć mieszkańcom Piły i okolic do lepszego poznania bohatera projektu, do zapoznania się z miejscem jego narodzin i pamiątkami związanymi z nim i jego działalnością. Wirtualne zwiedzanie zostało wykonane przy pomocy profesjonalnej firmy "IT Furman Piła", której grupa projektowa dostarczyła materiały zebrane przez cały okres trwania projektu. Efekt finalny jest jednocześnie darem dla muzeum Stanisława Staszica, który już na zawsze będzie na stronie internetowej muzeum. Można spokojnie powiedzieć, że jest trwały i potrzebny lokalnej społeczności. Na zakończenie wystąpienia, grupa zaprezentowała wystawę związaną ze Stanisławem Staszicem, która została wyeksponowana w auli ZSP2. Wystawę mogą oglądać wszystkie chętne klasy wraz z nauczycielami.

Na zakończenie, Dariusz Zenft, lider grupy projektowej powiedział:

„Nasze muzeum Stanisława Staszica jest jedynym muzeum związanym z naszym bohaterem w Polsce. Dlatego jesteśmy dumni, że udało się nam uzyskać taki efekt finalny, jaki chcieliśmy wykonać od samego początku. Dziękujemy naszej opiekunce p. Karolinie Hryckiewicz za wiele serca, cierpliwości i pracy włożonej w nasz projekt. Pragniemy również podziękować dyrektorowi Muzeum Stanisława Staszica w Pile p. Józefowi Olejniczakowi za przekazanie praw autorskich do fotografii eksponatów muzealnych, które mogliśmy wykorzystywać podczas trwania projektu, oraz za przekazanie nam wystawy o Stanisławie Staszicu na czas trwania projektu. Doceniamy wkład pana dyrektora w nasz projekt, dzięki niemu poznaliśmy Staszica w zupełnie innym wymiarze niż dotychczas. Zapraszamy na stronę internetową muzeum Stanisława Staszica, można tam zobaczyć efekt naszej wielomiesięcznej pracy”.

Materiały przesłała Karolina Hryckiewicz.

Projekt realizowany jest przez: