2013-07-08 | Kowale swego losu

Kowale swego losu to grupa uczniów z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Ptaszkowie, której opiekunem był p. Mikołaj Kowala. Młodzież postanowiła zrobić coś dla szkoły i tak narodził się pomysł stworzenia boiska do piłki plażowej. Projekt „Piach, piłeczka i siateczka” finalne zajęcia miał podczas zorganizowanego przez grupę pikniku.

„Tego dnia byliśmy zwarci i gotowi na przyjęcie klas 0-3. Piknik pod tytułem "zabawy w piachu" wypalił lepiej niż planowaliśmy. Wszyscy energicznie brali w nim udział, by pozostawić po sobie jak najlepsze wrażenie” – wspominają gimnazjaliści.

Jak wyglądał podział zadań w ty dniu? Nad oprawą muzyczną czuwał "KOKOS". To on - razem z Wilczkiem, Zientakiem i Szymasem - rozhuśtali cała imprezę. Ada, Angela i Pyzunia zadbały o punkt gastronomiczny, w którym można było skosztować zakąsek. A na boisku? „Działy się różne cuda niewidy ;-D” – podsumowują.

Pytamy więc, cóż takiego się działo?

• Szukanie zakopanych sztucznych owoców
  • Taniec uczestników - konkurs ZUMBY
  • Przeciąganie liny
  • Budowanie zamków
  • Wyścigi rzędów

Jeśli komuś mało było wrażeń na boisku uczniowie przygotowali kolejne atrakcje - kolorowanki przedstawiające postacie rodem z siatkówki plażowej!

Jakie opinie usłyszeli od swoich gości?

• "to najwspanialszy dzień w tej szkole"
  • "najfajniejsza piaskownica w Ptaszkowie"
  • "kiedy kolejna imprezka?"

Opinie te świadczą tylko o jednym – sukces osiągnięty! :)

Cały projekt dobiegł końca, a na koniec kilka słów od Kowali swego losu:

„Wszystkie niezmiernie potrzebne przedmioty wykonaliśmy sami (oprócz spawania) według własnych pomysłów i koncepcji. Na wszystko udało nam się pozyskać sponsorów z czego My jako KOWALE SWEGO LOSU, szkoła i wieś Ptaszkowo jesteśmy bardzo dumni! Zapraszamy na Naszą stronę, bo warto zobaczyć trud jaki włożyliśmy w budowę tego pięknego obiektu”.

Materiały przesłał p. Mikołaj Kowala.