2013-07-08 | Powiedz NIE! Wybierz ŻYCIE!

Licealiści z Kościelca wybrali! „Powiedz NIE! Wybierz ŻYCIE!” to projekt, którego celem była profilaktyka antynarkotykowa widziana oczami uczniów. Dlaczego taki temat? Jakie mieli plany i co udało im się zrealizować? Sprawdźcie sami! Zerknijcie także na ich fanpage na facebook-u - o tutaj :)

Nasza grupa wybrała obszar działalności związany z narkomanią, ponieważ jest to problem jak najbardziej aktualny wśród młodzieży. Jest wiele opracowań naukowych na ten temat, my jednak chcemy pokazać problem jakby u źródła. Chcemy pomóc naszym rówieśnikom, a zarazem nam samym.

Celem projektu było pokazanie jak narkotyki szkodzą naszemu zdrowiu, relacjom międzyludzkim, jak generują problemy w rodzinie. Planowaliśmy zająć się problemem nim powstanie, czyli pokazać jak można odmawiać. Chcieliśmy udowodnić tezę, że najprostszym sposobem odmawiania jest powiedzenie prostego i krótkiego słowa NIE. Wszystko zależy od nas samych i naszej woli. W tym celu zaangażowaliśmy dużą ilość młodzieży, fachowców z różnych dziedzin, ludzi nam przychylnych, którzy pomogli wypracować skuteczne metody zapobiegania narkomanii. Nauczmy się odmawiać, powiedzmy NIE narkotykom.

"Najkrótsze wyrazy "tak" i "nie" wymagają najdłuższego zastanowienia." Pitagoras

Oto zwiastun naszego projektu:

W efekcie naszych działań powstał szereg materiałów multimedialnych do wykorzystania przez nauczycieli, uczniów, rodziców i wszystkich, którym dobro młodzieży leży na sercu. Całość dostępna pod adresem:

Materiały przesłała p. Ewa Fig.