2013-06-20 | Piłka nożna - więcej niż sport

Projekt “Piłka nożna - więcej niż sport” realizowany w Gimnazjum w Borui Kościelnej. Jego inicjatorami są uczniowie, którzy kochają piłkę nożną, wiernie kibicują drużynie Lech Poznań, a swoją pasją postanowili zarazić pozostałe osoby w grupie projektowej oraz całe Gimnazjum.

Skład grupy może niejednego zaskoczyć, gdyż jest w niej tylko jeden chłopak. Żeńska część zespołu nie ukrywała, że  przystępując do projektu, niewiele o tym sporcie wiedziała. Nie zamierzała jednak długo pozostawać w tyle i dlatego z zapałem poznawała reguły gry w piłkę nożną, budowę piłki, elementy stroju piłkarskiego, rodzaje murawy, a nawet architekturę stadionu piłkarskiego.

 

Na efekty nie trzeba było długo czekać, bo jak na porządną drużynę przystało, nade wszystko cenią sobie pracę zespołową. Zbudowali makietę stadionu, studiowali literaturę oraz publikacje internetowe, nagrali film promocyjny, piekli smakowite promocyjne babeczki, rozegrali mecz, wybrali się również do Poznania na Festiwal nauki oraz na mecz Kolejorza.

A wszystko po to, by odnaleźć nieco nauki w futbolu - matematyka, fizyka, czy biologia nie mogą przecież pozostawać obojętne na czar piłki nożnej!

Jak podsumowują ostatnie misiące? "W chwili obecnej, realizacja projektu dobiega już końca, ale wspólnie spędzony czas z pewnością pozostanie na długo w naszej pamięci" :)

Materiały przesłała p. Dorota Ruta.

Projekt realizowany jest przez: