2013-06-14 | Radiowęzeł w Budzyniu otwarty!

Najpierw zwiedzali najstarsze radio w Wielkopolsce, aby poznać pracę dziennikarzy. Po nabyciu podstawowej wiedzy, uzyskaniu dobrych rad i sugestii w końcu otworzyli swój własny - szkolny radiowęzeł 4 żywioły. Uroczyste otwarcie, zaproszeni goście i cała społeczność szkolna – Ci wszyscy brali udział w najważniejszym dla tej dwunastki dniu.

Wstęgi zostały przecięte, a naszym oczom ukazało się niewielkie pomieszczenie. Prawie w całości wyłożone wytłaczankami do jajek, które mają za zadanie wygłuszyć siedzibę radia. Na ścianach barwy czerwone i niebieskie. Choć jedna niebieska – jakby nieco ciemniejsza. Jednak uczniowie podkreślają, że opiekunka chciała, żeby wszystkie były równe. Jednak oni postawili na swoim – w końcu to jest ich radio i zostało tak, jak młodzież chciała :) Na ścianach widzimy również płyty winylowe, wśród których wkrótce ma znaleźć się także fotografia naszej grupy :)

Opiekunka grupy, p. Kinga Buszkiewicz, jest zachwycona całym projektem, a w szczególności pracą i ogromnym zaangażowaniem uczniów. Ma nadzieję, że zapał im nie minie, a radiowęzeł będzie służyć uczniom przez kolejne lata. Jak zaznacza – to radio stworzyli gimnazjaliści i to od nich będzie zależało jak je dalej poprowadzą. Już dzisiaj wiadomo, że w czasie dużych przerw w głośnikach będzie można usłyszeć prowadzących audycje uczniów i muzykę.

Miałam przyjemność uczestniczyć także w pierwszej audycji, która przeszła już do historii. Odliczanie czasu do dzwonka i ruszamy! W głośnikach usłyszeliśmy muzykę. Nie zabrakło także krótkich informacji i prognozy pogody. A na korytarzach? Szaleństwo! :)

Na co jeszcze młodzież zwróciła uwagę i jakie pomysły chcą przenieść z Radia Merkury do swojego radiowęzła? To na co zwrócili szczególną uwagę to współpraca. W radiu zobaczyli, że każdy odpowiedzialny jest za coś innego. Mimo, że na antenie jest z reguły jedna osoba – to dookoła jest sztab ludzi, bez których tej jednej – prowadzącej byśmy nie usłyszeli. Współpraca – to jest to, bez czego powodzenie nawet szkolnego radia nie może się udać. Jak pokazuje projekt – razem osiągnęli wiele. Wierzę, że zapał i wspólna praca zaprowadzi ich daleko. A doświadczenie, które zdobędą przy prowadzeniu radia przyda im się w dorosłym życiu.

Naszym żywiołom jeszcze raz serdecznie gratuluję i życzę, aby to co stworzyliście - tętniło życiem! :)