2013-06-12 | Otwarcie boiska do piłki plażowej

Czerwiec to w eSzkole czas podsumowań projektów, ale nie tylko - to także uroczyste otwarcia, które w zeszłym tygodniu zdecydowanie należały do Gimnazjum im. Powstańców Wielkopolskich w Budzyniu!

7 czerwca 2013 r. swój projekt zaprezentowała grupa „Chemiczna piłka” pod opieką p. Barbary Adamskiej. Kilkumiesięczna praca to w ich wykonaniu przede wszystkim dążenie do tego, aby otworzyć boisko do piłki plażowej w swojej szkole. Co poprzedziło to otwarcie? ;)

Wybór miejsca, wykonanie pomiarów, znalezienie sponsorów, otrzymanie zgody na budowę, a także wyjazd na Stadion Miejski w Poznaniu. Jako, że zasady gry w piłkę plażową są nieco inne niż w siatkówkę - te także musieli poznać. Przyszło im także przesypać sto ton piasku, które dzisiaj znajduje się na budzyńskim boisku!

W uroczystym otwarciu boiska wzięła udział cała społeczność szkolna. Przecięcia wstęgi dokonał Wójt Gminy Budzyń - p. Marcin Sokołowski, Dyrektor Gimnazjum - p. Teresa Krótka oraz redakcja eSzkoły wspólnie z uczniami :)

Rozegrany został także pierwszy mecz! Udział w nim wzięli: Wójt Gminy Budzyń z przedstawicielem Urzędy Gminy w Budzyniu - p. Piotrem Jankowskim przeciwko nauczycielom wychowania fizycznego. Wynik? 2:1 dla Gminy! Gratulujemy :)

Uczniowie na swojej stronie projektowej piszą: "Czas, który poświęciliśmy na budowę nowej atrakcji w naszej budzyńskiej szkole, nauczył nas pracy w zespole i marketingu. Niesie to za nami dużo miłych wspomnień". A jak sam projekt wspomina opiekunka?

Boisko już teraz cieszy się ogromnym powodzeniem. Jestem przekonana, że będzie służyć młodzieży przez długie lata. Jest to  nie tylko ciekawa propozycja na zajęcia z wychowania fizycznego, ale także na spędzanie czasu poza lekcjami. Pozostaje mi życzyć wielu udanych rozgrywek! :)