2013-03-19 | Piach, piłeczka i siateczka

Witamy serdecznie!

Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ptaszkowie się kłania, a dokładniej grupa Kowale Swego Losu. Skąd nazwa? Wymyśliliśmy ją wspólnie na pierwszym spotkaniu po ogromnej burzy mózgów ;-) Uczniowie stwierdzili, skoro naszym opiekunem jest Kowal i wspólnie decydujemy o naszym losie to automatycznie staliśmy się Kowalami Swego Losu. To tyle jeśli chodzi o nazwę grupy.

Z wyborem tematu  i problematyką projektu było gorzej... ilu chętnych tyle pomysłów. Celem jaki sobie postawiliśmy było -Robimy Wszystko Dla Dobra Szkoły i Nas Samych. I tak wybraliśmy plażową piłkę siatkową - czyli wszystko co jest z nią związane: przepisy gry, turnieje, imprezy, zainteresowanie ludzi tą dyscypliną itd. Jednak po długich namysłach stwierdziliśmy, że nam zwyczajnie mało. I stąd pomysł, żeby postawic kropkę nad i... Budujemy Boisko do piłki siatkowej plażowej o nazwie "PIACH, PIŁECZKA I SIATECZKA". Prawdę mówiąc już wcześniej, podczas pierwszej edycji, świtało nam to w głowach.

Boisko powstanie na terenie szkoły. Część robót wykonamy sami. Nie obędzie się jednak bez sponsorów, dla których mamy już bardzo mocne argumenty w postaci np. makiety - wykonanej z masy solnej oraz broszury informującej o celu i metodach pracy nad projektem. W planach mamy m. in. zorganizowac turniej.

Reasumując. Naszym celem jest propagowanie siatkowej piłki plażowej w szkole i najbliższym rejonie poprzez:
- stworzenie makiety,
- przeprowadzenie ankiety dla klas 1-3 szkoły podstawowej i oddziału przedszkolnego,
- ”Lekcja Siatki”, czyli 45 minutowe zajęcia poświęcone piłce plażowej.
Zajęcia poprowadzą uczniowie z wykorzystaniem tablicy interaktywnej. Oprócz tego przeprowadzą konkursy, rebusy, gry i zabawy,

- budowa boiska,
- wycieczka na zawody (mowa tu nawet o mistrzostwach Polski w Jabłonkach Starych),
- zostawienie po sobie dobrej opinii i samych mile spędzanych chwil.

Jeśli do głowy wpadną nam jeszcze jakieś fajne pomysły napewno o Was będziemy pamiętać i damy znać.

Ze sportowymi pozdrowieniami,
Kowale Swego Losu z Ptaszkowa

Materiały przesłał p. Mikołaj Kowala.