2013-05-27 | Co na desce zrobić można

Jak sami mówią ich projekt jest w dechę - mówi o tym "Co na desce zrobić można". A można wiele! I udowadniają to uczniowie z Gimnazjum nr 2 im. Ludzi spod Znaku Rodła w Złotowie! Mają za sobą już nie tylko zawody skatowe, ale i wiele innych wydarzeń. Poznajcie początki ich przygody z eSzkołą... i z deską! :)

red. Monika Błaszczak

Na co dzień spotykamy się z wyrobami z drewna, także w postaci różnych wyrobów, a przede wszystkim w postaci deski. Siadamy na niej, kładziemy się, wykorzystujemy do różnych czynności i co najważniejsze - uprawiamy na niej różne sporty!

Uprawianie sportu, a zwłaszcza skejting zainspirował nas tak mocno, że postanowiliśmy zgłębić ten temat. Na początku chcieliśmy poznać etapy powstawania deski, później zająć się jej zastosowaniem, a następnie jej wyrobem. W trakcie naszych zajęć okazało się, że jest ona przedmiotem o szerokim zastosowaniu. Analizując temat i poznając zastosowanie drewna udaliśmy się w kilka miejsc, które chcemy zaprezentować.

Zaczęliśmy od spotkania w nadleśnictwie z leśniczym. Tematem spotkania był cykl powstawania drzewa, rozwój i życie poszczególnych gatunków drzew. Następnie wyjechaliśmy na wycieczkę do Wieżycy, aby poznać zastosowanie deski, m. in. nart czy deski snowboardowej - w praktyce :)

Odwiedziliśmy również tartak, żeby przekonać się jak powstaje deska.

Uważamy, że nasz projekt jest „w dechę”, ponieważ z drewnem mamy na co dzień do czynienia. Jednak cały czas poznajemy, gdzie może być użyte. Już na pierwszych spotkaniach mieliśmy mnóstwo do powiedzenia na ten temat, jak i również dowiedzieliśmy się wielu interesujących zagadnień dot. życia drzew. 

*Ciekawostka: Poniższe zdjęcie zostało zrobione przy najdłuższej desce mierzącej 12,84 m. w zakładzie drzewnym w Radawnicy. 

Materiały przesłała Daria Gruszczyńska.

Projekt realizowany jest przez: