2013-05-17 | Gniezno - Dni Pary

Było już o Dniu Parowozów, teraz przyszedł czas na Dni Pary. Te organizowane są w Parowozowni w Gnieźnie i swój ogromny wkład mają tam także nasi licealiści! Co będzie można zobaczyć, dotknąć i przetestować? O tym opowiedzą Wam już sami. Serdecznie zachęcamy nie tylko do przeczytania ich relacji, ale przede wszystkim do odwiedzenia ich w parowozowni! Warto! :)

red. Monika Błaszczak

Dni Pary już się rozpoczęły, a my - grupa projektowa „Para - buch, koła - w ruch” z II LO w Gnieźnie -  intensywnie pracujemy. Z zakasanymi rękawami i pełni zdeterminowania dążymy do osiągnięcia założonego celu. 

 

Kończymy właśnie budowę maszyn do parku technologicznego: semafor świetlny, semafor kształtowy, zwrotnicę oraz obrotnicę. Pokażemy je na Dniach Pary w gnieźnieńskiej parowozowni głównie z myślą o młodszym pokoleniu. 

Założyliśmy, że dotykając, wciskając guziki, pociągając za wajchę, czyli w praktyczny, zabawowy sposób najlepiej można poznać zasady fizyki i działanie tych urządzeń kolejowych. Atrakcją będzie też stół interaktywny z zadaniami sprawdzającymi wiedzę na temat kolejnictwa oraz matematyki i fizyki. 

 

Wystawę ze zdjęciami i historią parowozowni wzbogacą eksponaty użyczone nam przez gnieźnieńskich pasjonatów kolejnictwa. Aby dodatkowo zachęcić zwiedzających do zainteresowania obiektem organizujemy konkurs plastyczny dla najmłodszych, sprawdzimy też wiadomości trochę starszych. Choć czas nas gonił, nie ustawaliśmy w staraniach, aby jak najlepiej przygotować nasze wystąpienie.

Zapraszamy do Gniezna w dniach 15-19 maja!

Materiały przesłała Aleksandra Szczepaniak.

Projekt realizowany jest przez: