2013-05-14 | Relacja z warsztatów dla opiekunów

Za nami warsztaty dla opiekunów zespołów uczniowskich, które odbyły się w ramach projektu "eSzkoła - Moja Wielkopolska". Te miały miejsce 8-9 maja 2013 r. w hotelu Mercury.

Na uczestników czekały warsztaty w grupach, podczas których mogli przypomnieć sobie zasady prezentacji oraz wymienić się doświadczeniami związanymi z pracą w projekcie.

"Dobre praktyki - przykłady najlepszych projektów" zaprezentowały Monika Błaszczak i Sylwka Kaczmarek. Sposoby przygotowania prezentacji przybliżyli nauczycielom Grażyna Barabasz i Mateusz Leszkowicz. Praktyczne zajęcia z przygotowywania prezentacji w aplikacji WebKameleon poprowadzili administratorzy platformy edukacyjnej - Andrzej Pytlarz i Krzysztof Ziołek. Nie zabrakło także "Szkoły w chmurach" o której opowiedzieli Robert Posiadała i Marcin Springer.

Drugiego dnia warsztaty zostały zakończone świetnym wykładem prof. UAM dr hab. Stanisława Dylaka, pt. "Prezentacja metody kształcenia strategią wyprzedzającą". Wykład profesora jak zawsze cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Ostatni wykład "Metody aktywne w nauczaniu" poprowadziła dr Agnieszka Cieszyńska.

Mamy nadzieję, że warsztaty pomogły opiekunom rozwiązać wszelkie trudności, które napotkali przy realizacji projektu oraz lepiej poznać sposoby przygotowywania prezentacji i oceny projektów uczniowskich.