2013-05-13 | Zdrowe odżywianie - co jeść na śniadanie?

Witajcie!

Jesteśmy jedenastoosobową grupą projektową z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Osieku nad Notecią. Jako temat projektu wybraliśmy: Zdrowe odżywianie - co jeść na śniadanie?

Mamy na celu uświadomienie wpływu posiłków na nasz organizm oraz nakłonienie do prowadzenia zdrowszego trybu życia. Do tej pory poprowadziliśmy zajęcia na temat zdrowego śniadania w grupe dziesięciolatków ze Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica w Osieku nad Notecią. Przygotowaliśmy kilka zabaw, dzieci zadawały pytania, a na koniec otrzymały drobny, zdrowy poczęstunek w postaci jabłek.

Następnie wybraliśmy się do Przedszkola Publicznego w Osieku nad Notecią, gdzie zorganizowaliśmy zajęcia ruchowe dla dwóch grup pięcio - oraz sześciolatków. Przekonywaliśmy je w ten sposób, że sport ma znaczący wpływ na nasze zdrowie już od najmłodszych lat. Na kolejnym spotkaniu przeprowadziliśmy ankiety uliczne. Pytaliśmy przechodniów o ich tryb życia i sposób odżywiania.

Mamy za sobą także przygotowania do „Dnia Zdrowego Śniadania”, podczas którego przygotowaliśmy kanapki oraz soki dla uczniów naszej szkoły. Obliczaliśmy także wskaźnik BMI dla zainteresowanych osób.

Udaliśmy się także do Piły, do pani dietetyk – mgr inż. Ilony Świątek, by poznać fachowe opinie i sposoby doboru odpowiedniej diety. Odwiedził nas też lekarz rodzinny, który również przybliżył nam sprawy odpowiedniego odżywiania się i zdrowia. Pojechaliśmy także do Bąkowa, gdzie zapoznaliśmy się z procesem przetwórstwa mleka, hodowli kóz, byków i innych zwierząt rolnych. Na festyn zdrowej żywności zapraszamy w maju. Bliższe informacje znajdą się na naszej stronie internetowej.

Materiały przesłała p. Karolina Fenske.