2013-04-29 | Sudoku rozgrzewką dla mózgu

O projekcie BAH realizowanym przez licealistów z Zespołu Szkół nr 1 im. Stefana Garczyńskiego w Zbąszyniu już słyszeliście. Uczniowie poznają sztukę bycia szczęśliwym i dzielą się nią z innymi. Teraz opowiedzą Wam o kolejnej akcji jaką zorganizowali. Trzeba przyznać jedno - pomysłów i pozytywnej energii to im nie brakuje! :)

Nie każdy wie, że 18 marca 2013 r. jest Europejskim Dniem Mózgu. Mózg jest tematem przewodnim naszego projektu, dlatego w tym dniu postanowiliśmy zrobić coś wyjątkowego.

Aby przybliżyć uczniom naszej szkoły wiedzę o naszym najważniejszym narządzie zorganizowaliśmy wykład, dla wybranej grupy osób. Uczestniczyły w nim wszystkie osoby widniejące w dziennikach szkolnych pod numerem 16. Wykład dotyczył budowy, funkcji i działania mózgu. Interesującym i ważnym elementem wykładu było poznanie technik nauczania. Dzięki temu, wspólnie dowiedzieliśmy się w jaki sposób możemy łatwo zapamiętać każdą datę. Po zakończeniu wykładu przygotowaliśmy dla uczniów chwilę relaksu, dzięki której mogli zapomnieć o trudnych sprawdzianach, czy kartkówkach. Podczas słuchania muzyki relaksacyjnej, odczytaliśmy teksty które sprawiły że nasi słuchacze mogli odprężyć swój mózg. Niestety, wszystko co dobre, szybko się kończy i niektórzy uczniowie musieli wrócić do ciężkiego uczniowskiego życia.

Jednak dla wielu to nie był koniec atrakcji w tym dniu. Chętnym uczniom z naszej szkoły przyszło się zmierzyć z super hiper trudnym zadaniem, jakie dla nich przygotowaliśmy. Aby rozruszać nasze mózgi zorganizowaliśmy Mistrzostwa Szkoły w Sudoku. Spośród prawie 25 osób musieliśmy wyłonić tą jedną, która zrobi to najszybciej i bez żadnego błędu. Mistrzynią Sudoku została Paulina Ptak z klasy 3c, która swoją łamigłówkę ukończyła w 8 minut i 40 sekund!! Drugie miejsce zajęła Kinga Janowska z klasy 2b, z czasem 14:00, a na miejscu trzecim uplasował się Łukasz Szwarc z klasy 3a, który zmieścił się w czasie 16 minut.

Warto również dodać, że tylko 5 osób spośród tak dużej grupy nie popełniło żadnego błędu! Byli to finaliści oraz Bartosz Pielichowski i Marcin Szczechowicz. Jeden błąd popełnili zaś Krzysztof Stróżyk i Artur Szkudlarek.

Co ciekawe w Mistrzostwach udział wzięli także przedstawiciele starszego pokolenia, którzy rozwiązali arkusze bezbłędnie uzyskując drugi i czwarty czas! Byli to: nasz woźny – pan Eugenisz Michalak – z czasem 11:18!! I pani Anna Kotecka z czasem 15:00. Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom! Mamy nadzieję, że tym sposobem pobudziliśmy Wasze mózgi do działania! Dziękujemy także Danielowi Bacherkowi za pomoc w zorganizowaniu Mistrzostw! :)

Tekst: Klaudia Michalczak, Projekt BAH!
Materiały przesłała p. Paulina Chłopkowska.