2013-04-29 | Kotlin znany i nieznany

"Kotlin znany i nieznany" to projekt realizowany przez uczniów Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kotlinie, dzięki któremu dokładniej poznają swoją gminę. W trakcie pracy chcą wykorzystać wiedzę i umiejętności z zakresu przedmiotów przyrodniczych (geografia, biologia) oraz humanistycznych (historia).

Jeszcze w grudniu wykonali dwie mapki swojej gminy. Na pierwszej zaznaczyli stawy rybne - wędkarstwo jest bardzo popularnym hobby. Wielu mieszkańców Kotlina spędza nad wodą dużo czasu. Aby pogłębić wiedzę na ten temat spotkają się z właścicielem sklepu wędkarskiego oraz wiceprezesem koła wędkarskiego "Karaś".

Na drugiej mapce narysowali bieg rzeki Lutyni. Liczne zakola i doliny utworzone przez Lutynię są mało znaną atrakcją ich gminy.

Odbyli także wycieczkę do Izby Pamięci Narodowej w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kotlinie, aby obejrzeć wystawę poświęconą pracom archeologicznym prowadzonym w latach 60-tych XX wieku na terenie osady prasłowiańskiej.

W maju planują kilka wycieczek rowerowych szlakiem stawów wędkarskich oraz rzeki Lutyni. Swój dorobek przedstawią klasom I-III szkoły podstawowej w postaci puzzli i gry planszowej.

Materiały przesłał p. Roman Styś.