2013-04-23 | Matematyka zagadką w życiu każdego człowieka

Licealiści z Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Ziemi Gostyńskiej zajęli się matemtyką. Czym dokładnie będą zajmować się w projekcie?

 

„Matematyka zagadką w życiu każdego człowieka” – ten kontrowersyjny temat stanowi główną myśl naszego projektu. Królowa nauk jest obecna w każdej dziedzinie naszego życia. Czy uda nam się przekonać Was o tym? By zaspokoić Waszą ciekawość, zapraszamy każdego czytelnika do obejrzenia jakże owocnych materiałów zgromadzonych i przygotowanych przez naszą grupę.

 

W skład naszej grupy wchodzi 12 osób. Jesteśmy z dwóch klas I i II liceum, lecz wszystkich nas łączy ta sama pasja – matematyka.

 

Wiele osób nie lubi matematyki, nie zważając na fakt, iż do najmniejszej czynności w życiu codziennym, musimy się nią posłużyć. Każdy człowiek, który nie chce być oszukany, powinien wiedzieć, jak obliczyć koszt swoich zakupów. Każdy człowiek, który pragnie schudnąć, powinien potrafić obliczyć swoje dzienne zapotrzebowanie kaloryczne oraz swój wskaźnik BMI. To nieliczne sprawy życia codziennego, w których obecna jest Królowa Nauk.

Materiały przesłała p. Katarzyna Chuda.

Projekt realizowany jest przez: