2013-03-06 | Mała w wielkim świecie

"Mała w wielkim świecie"? Brzmi ciekawie :) O swoim dużym projekcie opowiedzą Wam uczniowie z Gimnazjum nr 8 w Lesznie.

Nasz projekt „Mała w wielkim świecie” ma na celu szerzenie informacji o naszej małej ojczyźnie – Lesznie i jego okolicach, na całym świecie. Ma to być też swoista promocja naszego regionu. Dzięki małej kartce pocztowej chcemy dotrzeć do nawet bardzo odległych miejsc, nie tylko w Europie. Do tej pory wysłaliśmy kartki do Rosji, Holandii, Niemiec, Turcji, Litwy, Wielkiej Brytanii, Białorusi, Łotwy i Tajwanu. 

W trakcie pracy nad projektem chcemy wykorzystać naszą wiedzę i umiejętności z zakresu przedmiotów ścisłych i przyrodniczych (geografia, matematyka) oraz humanistycznych (historia, wiedza o kulturze, języki obce). Oprócz przygotowania informacji o Lesznie w języku angielskim (w takim języku są przygotowywane nasze kartki), przygotowaliśmy i wysłaliśmy już 14 kartek (do 15.02.2013). Od blisko trzech tygodni pracujemy też nad mapą kontaktów. Sami chcemy przygotować mapę świata o wielkości około 3,5m x 2m. Wykorzystując wiedzę o kartografii szkicujemy naszą mapę. Następnie chcemy ją pomalować i nanieść na nią wszystkie miejsca, do których dotarły wysłane przez nas kartki.

Pod koniec projektu chcemy też przygotować statystyki dotyczące m. in. pokonanej przez nasze kartki ilości kilometrów. Chcemy również m. in. obliczyć średnią trasę typowej kartki pocztowej oraz czas, w którym dotarła ona na miejsce.

Materiały przesłała p. Anna Torun.

Projekt realizowany jest przez: