2013-02-14 | BAŻANT - Twój kolorowy ptak

Kamieniec - mała miejscowość położona w powiecie grodziskim. To tutaj gimnazjaliści postanowili przyjrzeć się... bażantom. Pod czujnym okiem opiekuna, Radosława Urbana, realizują projekt "BAŻANT - Twój kolorowy ptak". O projekcie i swoich planach najlepiej opowiedzą Wam sami :)

Witamy!

Jesteśmy grupą projektową z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kamieńcu. Projekt ma za zadanie zapoznać nas z pięknym ptakiem, który zazwyczaj jest przez nas niedostrzegany. Nie doceniamy jego walorów oraz nie zwracamy uwagi na jego występowanie w przyrodzie. Chcemy wam przybliżyć informacje na jego temat, a także sprawić aby został on zauważony wśród społeczeństwa

Do tej pory zajmowaliśmy się dopracowaniem naszej strony internetowej oraz skupiliśmy się na zebraniu podstawowych informacji, które pomogą nam w dalszej realizacji projektu. Odbyliśmy wycieczkę zapoznawczą do pobliskiej bażantarni w Goździchowie.

 

Planujemy różne ciekawe wyjazdy między innymi do Stacji Badawczej PZŁ w Czempiniu. W okresie wiosennym mamy w planie wsiedlenie kilku bażantów w zaprzyjaźnionym kole łowieckim Knieja nr 11 w Kościanie, która posiada swój obwód na terenie naszej gminy. Chcemy również zorganizować różnego rodzaju konkursy dla Szkół Podstawowych.

 

Pozdrawiamy - Grupa Bażant

 

Materiały nadesłał p. Radosław Urban.

Projekt realizowany jest przez: