2013-02-13 | Cudze chwalicie, swego nie znacie... poznajcie Miasteczko Krajeńskie

"Cudze chwalicie, swego nie znacie..." - bardzo często słyszymy te słowa. Dla Gimnazjalistów z Zespołu Szkół w Miasteczku Krajeńskim słowa te stały się tematem projektu, nad którym pracują. I choć cudze chwalą, to swoje też chcą poznać - razem z opiekunką grupy - p. Wiesławą Krzemińską.

Dotychczasowe ich działania miały charakter wprowadzający. Dotyczyły celów i założeń projektu "eSzkoła - Moja Wielkopolska", sposobu pracy metodą projektów, ustalenia tematyki i harmonogramu zaplanowanych zadań. Uczniowie pracowali na platformie projektu w EPU i Kameleonie.

Celem projektu "Cudze chwalicie, swego nie znacie..." jest zapoznanie i rozpropagowanie wśród społeczności szkolnej i - w miarę możliwości lokalnej - historii, przyrody, geografii i ciekawych miejsc najbliższej okolicy. Uczniowie zaplanowali nagranie filmu promocyjnego i zorganizowanie wystawy zdjęć. Co jeszcze mają w planach? Przygotowanie folderu w formie papierowej oraz gry ulicznej lub questów. Uczniowie chcąc zapewnić interdyscyplinarność projektu, zdecydowali że questy będą zawierały zadania związane ze zjawiskami fizycznymi i chemicznymi zachodzącymi w przyrodzie. Zapowiada się ciekawie, prawda? ;)

Materiały nadesłała p. Wiesława Krzemińska.