2012-11-05 | Otwarcie sali wideokonferencyjnej w Krotoszynie

Dnia 24 października 2012 roku w I Liceum Ogólnokształcącym im. H. Kołłątaja w Krotoszynie odbyło się uroczyste otwarcie sali wideokonferencyjnej. W uroczystości wzięli udział m.in.: Aleksander Ziobro (Dyrektor Kuratorium Oświaty – delegatura w Kaliszu), Andrzej Musisz (Prezes firmy Advisor z Poznania), Leszek Kulka (Starosta Krotoszyński), Krzysztof Kaczmarek (Wicestarosta Krotoszyński), Barbara Jakubek (Naczelnik Wydziału Edukacji), Arleta Płonka (Wydział Edukacji Powiatu Krotoszyńskiego), Marzena Wiśniewska (Wydział Promocji Powiatu Krotoszyńskiego), przedstawiciele lokalnych władz oraz rady rodziców szkoły, uczniowie realizujący projekty edukacyjne oraz dyrektorzy szkół uczestniczących w projekcie "eSzkoła - Moja Wielkopolska" z powiatu krotoszyńskiego.

W czasie uroczystości przeprowadzono wideokonferencję z Ogólnopolską Fundacją Edukacji Komputerowej w Poznaniu, której uczestnikami „po drugiej stronie” byli: Profesor Stanisław Dylak z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, Ryszard Stefanowski oraz przedstawiciele Departamentu Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.

W podobny sposób będą realizowane wykłady online, prowadzone przez profesorów z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Przez najbliższe 2 lata, raz na dwa tygodnie uczestniczyć w nich będzie mogło jednocześnie ok. 60 uczniów.

Podczas uroczystości uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. H. Kołłątaja w Krotoszynie zaprezentowali projekty uczniowskie realizowane w pierwszej edycji eSzkoły. Całe spotkanie wzbudziło tak duże zainteresowanie, że po zakończeniu części oficjalnej przez długi czas odpowiadano na pytania gości.

Materiały nadesłał pan Robert Szczotka - dziękujemy i jednocześnie zapraszamy na stronę wydarzenia - tutaj.

Tekst: Robert Szczotka
Foto: Alicja Jaruzel