2012-10-09 | Znamy finalistów - 10 najlepszych graczy Globtrotera!

Półfinał już za nami! Do siedziby Ogólnopolskiej Fundacji Edukacji Komputerowej w Poznaniu przyjechało trzydziestu najlepszych graczy internetowych rozgrywek gry edukacyjnej "Globtroter: poznaj Wielkopolskę" wraz z opiekunami.

Już od samego początku wyczuwało się emocje, które z minuty na minutę były co raz większe. Do tego odrobina stresu i niepewności. Uczniowie podzieleni na dwie grupy udali się do sal komputerowych. Czas na oficjalne powitanie uczestników przez koordynator projektu Katarzynę Wojtan. Następnie zostały przedstawione zasady półfinału.

W specjalnie przygotowanej na tę okazję aplikacji na naszych graczy czekało 30 pytań. Na ich rozwiązanie było przewidziane 60 minut. Czas zaczynał płynąć dla każdego zawodnika indywidualnie, w momencie zapisania swoich danych. Kończył, gdy gracz potwierdził ukończenie gry.

Pytania, które znalazły się w półfinale zdecydowanie nie należały do łatwych. Te zostały wybrane przez Uniwersytet im. Adama Mickiewicza. Za każdą poprawną odpowiedź uczestnik otrzymywał jeden punkt. Nie było punktów ujemnych. Dziesięciu graczy, którzy zdobyli najwyższą ilość punktów zakwalifikowało się do finału. W przypadku takiej samej ilości punktów decydował czas odpowiedzi na wszystkie pytania.

Już po! Na uczniów czekał mały poczęstunek. Chwila relaksu i oczekiwania na wyniki. W tym czasie miałam okazję porozmawiać z półfinalistami o ich wrażeniach.

Czas na ogłoszenie wyników! Do finału zakwalifikowali się:

1. Patrycja Borowicz | Chrzypsko Wielkie
  2. Jakub Ratajczyk | Nowy Tomyśl
  3. Karol Paczuszka | Szamotuły
  4. Wojciech Dyrka | Września
  5. Ewelina Gmerek | Września
  6. Marcin Defitowski | Września
  7. Joanna Stawińska | Bolewice
  8. Aleksandra Piaskowska | Lisiec Wielki
  9. Łukasz Czaplicki | Nowy Tomyśl
  10. Marek Kujawiak | Poznań

Na sali gromkie brawa i niekończąca się radość. Wszyscy półfinaliści wrócili do domu z upominkami. Z dziesiątką najlepszych graczy spotkamy się już 29 października 2012 roku w Poznaniu podczas Gali kończącej I edycję projektu. To wtedy odbędzie się m.in. interaktywny finał gry edukacyjnej "Globtroter: poznaj Wielkopolskę".