2012-10-05 | Uroczyste otwarcie sali wideokonferencyjnej w Kępnie

21 września 2012 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kępnie odbyło się uroczyste otwarcie sali wideokonferencyjnej. W uroczystości wzięli udział m.in.: Joanna Ganowicz (Dyrektor Departamentu Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego), Włodzimierz Mazurkiewicz (Starosta Kępniński), Ryszard Dachowski (Wicestarosta Kępniński), Ryszard Przybylski (Przewodniczący Rady Powiatu Kępnińskiego), Andrzej Jóźwik (Naczelny Wydziału Oświaty Kultury, Sportu i Promocji), przedstawiciele lokalnych władz oraz dyrektorzy szkół z powiatu kępińskiego.

W sali będą realizowane wykłady online, prowadzone przez profesorów z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Ich tematyka będzie obejmowała zakres nauk matematyczno-przyrodniczych.

Warto wspomnieć, że podczas uroczystości zaprezentowano możliwości sali wideokonferencyjnej. Nawiązano połączenie z Ogólnopolską Fundacją Edukacji Komputerowej z Poznania. Prezentacja ta doskonale zobrazowała jak z oddalonych od siebie miejsc można nawiązać rozmowę w czasie rzeczywistym. Jesteśmy przekonani, że sala wideokonferencyjna będzie służyć społeczności powiatu kępińskiego.

Podczas uroczystości uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kępnie zaprezentowali również projekty uczniowskie realizowane w pierwszej edycji eSzkoły. „Śledztwo w wodzie, czyli sekrety małżeńskie wodoru i tlenu”, „Sosna – od siewki do krzesła” czy „Postaw na Kępno” wzbudziły zainteresowanie gości.

Relację z tej uroczystości znajdziecie również w lokalnych mediach, m.in. na portalu Radia SUD (zobacz).

Dziękujemy za przesłanie zdjęć panu Grzegorzowi Mikołowskiemu.