2012-08-31 | EKO-AZOR

EKO-AZOR to tytuł projektu realizowanego przez 12 osobową grupę z Gimnazjum nr 1 im. Mazurka Dąbrowskiego w Rogoźnie. Celem projektu było pokazanie ile i jakie rzeczy są wyrzucane przez ludzi, a co z nich można jeszcze wykorzystać. W związku z czym udaliśmy się na wysypisko śmieci, aby zobaczyć co ludzie wyrzucają.

Po rozmowie z pracownikiem wysypiska mieliśmy możliwość samodzielnego przekonania się o ilości i rodzajach wyrzucanych śmieci.

 

Nie obyło się bez zabawy i oczywiście poszukiwania skarbów.

 

Dla większości z nas śmieci nie mają żadnej wartości. Tymczasem zawierają wiele cennych materiałów. Chcieliśmy pokazać, że można coś zrobić z odpadami. Można jeszcze wykorzystać je, aby pomóc zwierzętom. Naszym celem było zrobienie pojemników na żywność niezużytą przez ludzi, koce, ręczniki, które nadają się dla zwierząt.

 

Nawiązaliśmy kontakt ze schroniskiem „Azorek” w Obornikach. Byliśmy tam z wizytą, obejrzeliśmy schronisko oraz byliśmy na długim spacerze z psami. 

W naszej szkole ogłosiliśmy akcję zbierania kocy, ręczników oraz karmy dla psów znajdujących się w tym schronisku. Zawieźliśmy zebrane dary i przekazaliśmy je pani kierownik. Zapraszamy do obejrzenia rezultatów naszej pracy na stronie - http://www.eszkola-wielkopolska.pl/eszkola/projekty/gimnazjum1-rogozno/eko-azor_3/.

Materiały nadesłała p. Małgorzata Siwak - dziękujemy!

Projekt realizowany jest przez: