2012-08-29 | Dzika natura - dzikie zjawisko

„Dzika natura - dzikie zjawisko” - to tytuł projektu, który realizowany był w dziesięcioosobowej grupie dziewcząt klas I i II a Publicznego Gimnazjum w Miasteczku Krajeńskim. Założeniem naszych działań było uzyskanie informacji i poszerzenie wiadomości o zwierzętach egzotycznych w powiecie pilskim.

Podczas pracy w projekcie miałyśmy ustalić jak funkcjonują zwierzęta egzotyczne - w nienaturalnych dla siebie warunkach. Ustaliłyśmy kilka sposobów działania, do których należały: wizyty w mini zoo, w sklepach zoologicznych w Pile, rozmowy z opiekunami zwierząt, prezentacja multimedialna do tematu głównego, konkurs plastyczny pt. „Zwierzęta egzotyczne oczami dzieci i młodzieży”, przedstawienie teatralne pt. „ Dżungla” - na podstawie wierszy Jana Brzechwy, twórczości własnej oraz debata pt. „Czy zwierzę to zabawka…?”.

Wszystkie te działania przyniosły nam wiele radości i satysfakcji, a co najważniejsze założony cel został zrealizowany. Poszerzyłyśmy swoja wiedzę o zwierzętach egzotycznych i poznałyśmy wiele ciekawostek na ich temat.

Więcej o projekcie możecie dowiedzieć się na naszej stronie - http://www.eszkola-wielkopolska.pl/eszkola/projekty/gimnazjum-miasteczkokrajenskie/dzika_natura_dzikie_zjawisko/. Tam też obejrzycie wiele ciekawych zdjęć, filmiki i dokumenty, które stworzyłyśmy w czasie pracy.

Materiały nadesłała p. Iwona Suchy - dziękujemy!