2012-08-24 | E-Kowalew - skąd jesteśmy, dokąd zmierzamy

Witamy! Jesteśmy uczniami klasy II a Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kowalewie i w ramach programu „eSzkoła - Moja Wielkopolska” realizujemy projekt dotyczący miejscowości, w której mieszkamy pt.: „E-Kowalew – skąd jesteśmy, dokąd zmierzamy”. Projekt realizujemy pod opieką naszej wychowawczyni p. Mireli Robakowskiej.

Kowalew – to największa wieś w gminie Pleszew, w powiecie pleszewskim. W swoim projekcie chcemy pokazać ciekawe miejsca w Kowalewie, przedstawić ich historię oraz stan obecny.

W tym celu przeprowadziliśmy kilka bardzo ciekawych wywiadów m.in. z panią sołtys – Niną Bandosz, z panem Kazimierzem Balcerem – emerytowanym nauczycielem historii w naszej szkole, z księdzem proboszczem naszej parafii – Wiesławem Kondratowiczem, a także z jedną z wieloletnich mieszkanek Kowalewa – p. Gadomską. Udaliśmy się także do Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej Kowalew – Dobrzyca, gdzie mieliśmy okazję porozmawiać na temat historii i rozwoju mleczarni w Kowalewie, a także do Ochotniczej Straży Pożarnej działającej na terenie naszej miejscowości, odnoszącej sukcesy w zawodach strażackich nie tylko w kraju, ale także za granicą.

Zebraliśmy mnóstwo wiadomości na temat historii naszej miejscowości oraz stanu obecnego. Patrzymy także w przyszłość i chcemy zmian. W tym celu przeprowadziliśmy ankiety wśród dorosłych, młodzieży i dzieci.

Pracowaliśmy również nad stroną internetową naszego projektu, a także nad wystawą promującą naszą miejscowość. Wystawa była prezentowana na terenie szkoły, a później w Urzędzie Miasta i Gminy Pleszew podczas tegorocznych Dni Pleszewa.

Materiały nadesłał  p. Paweł Jakubowski - dziękujemy!