2012-08-21 | Wielkopolska - skojarz to!

Wybierając temat projektu stanęliśmy przed trudnym zadaniem. Zdecydowaliśmy się wybrać odpowiednie zagadnienie przez „burzę mózgów” – pojawiło się wiele ciekawych propozycji. Postanowiliśmy wypisać wady i zalety poszczególnych koncepcji, aby wybrać najlepszy temat.

 

Wszystkich zawsze ciekawi, co inni ludzie myślą o nas. A jakby tak dowiedzieć się, co myślą o swoim regionie? Chcieliśmy poznać odpowiedź na to pytanie, wybierając swoje województwo – Wielkopolskę. W związku z tym zaczęliśmy przeprowadzać ankiety wśród kolegów ze szkoły. Najczęściej udzielanymi odpowiedziami były Lech Poznań (13) i pyry (11).

 

Następnie udaliśmy się na miejski rynek i w jego okolice, gdzie przeprowadziliśmy dalsze ankiety. Ludzie byli bardzo chętni do udzielania odpowiedzi. W sumie przepytaliśmy 80 osób. 

 

Wraz z ankietowaniem coraz większej liczby osób, wykształciły nam się najczęściej udzielane odpowiedzi wśród mieszkańców Leszna, dlatego postanowiliśmy iść o krok dalej i pojechaliśmy do Góry (województwo Dolnośląskie), aby poznać skojarzenia tamtejszej ludności. Mieszkańcy najbardziej typowali Poznań (14) i Lech Poznań (12).

 

Zajęliśmy się opracowaniem danych i tworzeniem statystyk. W swojej pracy wykorzystaliśmy specjalistyczne arkusze kalkulacyjne. Przygotowane dane prezentujemy w formie graficznej. 

Opracowanie danych ze względu na wiek

Materiały nadesłał p. Krzysztof Dyba - dziękujemy!

Projekt realizowany jest przez: