2012-08-20 | Rekreacyjny szlak rowerowy

Jesteśmy dziesięcioosobową grupą z Ryczywołu, która realizuje projekt „Rekreacyjny szlak rowerowy”. Przy wyborze tematu wyszliśmy z założenia, że chcielibyśmy pozostawić swoim projektem ślad w historii. Krótko mówiąc - chcieliśmy zrobić coś dla dobra nas wszystkich. Po zastanowieniu stwierdziliśmy, że moglibyśmy poprawić życie mieszkańców naszej miejscowości, ponieważ w naszej gminie ewidentnie brakuje jakiejkolwiek oferty sportowo-rekreacyjnej. Postanowiliśmy więc wyruszyć ku ludziom i przekonać się czego brakuje im najbardziej.

Po przeprowadzeniu kilkudziesięciu wywiadów dowiedzieliśmy się, że większość rozmówców posiada w domu rower. Postanowiliśmy więc wykorzystać ten fakt i zorganizować coś na kształt szlaku rowerowego. Zabraliśmy się więc do pracy!

Zwróciliśmy się do władz gminy z prośbą o pomoc przy realizacji szlaku rowerowego. Prośba została przyjęta. Wyruszyliśmy drogami leśnymi, polnymi w celu wyznaczenia trasy. 

 

Następnie musieliśmy otrzymać zgodę od właścicieli działek na oznakowanie szlaku. Napisaliśmy wniosek do Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych, wniosek do Powiatowego Zarządu Dróg o takie pozwolenie. Uf! Udało się! :) Teraz przyszedł czas na opisanie szlaku, wykonanie folderu promującego trasę rowerową, wykonanie tablic informacyjnych i szablonów do oznakowania trasy.


Wyruszamy znakować trasę i zamontować tablice informacyjne! Równocześnie przygotowywaliśmy się do oficjalnego otwarcia szlaku rowerowego i honorowego przejazdu, który odbył się 27 czerwca 2012 roku o godzinie 9.00. Specjalnymi uczestnikami tego przejazdu były nasze koleżanki i koledzy ze szkoły. Przygotowaliśmy również niespodzianki na samym szlaku. 

 
 

Jest to pierwszy szlak na terenie naszej gminy - ciekawa propozycja na spędzania czasu w wakacje! :)

 

Zapraszamy do Ryczywołu!

Serdecznie pozdrawiamy,
Miłośnicy dwóch kółek :)

Projekt realizowany jest przez: