2012-08-13 | Z pamiętnika gimnazjalisty - wiem co jem

Projekt „Z pamiętnika gimnazjalisty - wiem co jem” zrealizowali uczniowie z Gimnazjum im. Krzysztofa Żegockiego w Kębłowie. Podstawowym celem projektu jest kształtowanie nawyków prawidłowego odżywiania się oraz rozwijanie wiedzy na temat układu pokarmowego człowieka.

Etapy realizacji projektu można opisać w kilku krokach.

- Wizyta u Pani Dietetyk - uczniowie przeprowadzili wywiad, zdobyli podstawowe wiadomości na temat stosowania diety.

- Sport to zdrowie – bieg po lesie, wspólny aerobik, gry i zabawy na orliku.

- Oglądaliśmy oraz omawialiśmy film o zaburzeniach odżywania - anoreksja i bulimia.

- Noc edukacyjna – tworzyliśmy plakaty o zdrowej żywności, gotowaliśmy zdrową żywność, omawialiśmy skutki nieprawidłowego odżywiania.

- Spotkanie z lekarzem. Pan Doktor Kocjan wyjaśnił nam budowę układu pokarmowego oraz omówił choroby jakie są z nim związane. Uczestniczyliśmy również w zabiegu gastroskopii. Poniżej filmik z wykładu Doktora Kocjana:

Młodzież uczestniczyła również w zabiegu gastroskopii, jednak nie mogli tego zabiegu nagrywać.

Materiały nadesłała p. Magdalena Wiśniewska - dziękujemy!