2012-08-09 | Przewodnik po Ostrzeszowie

,,Przewodnik po Ostrzeszowie” to tytuł projektu nad jakim pracowała grupa uczniów z I Liceum Ogólnokształcącego imienia Marii Skłodowskiej-Curie w Ostrzeszowie. Głównym celem projektu było przedstawienie Ostrzeszowa od strony historycznej, rozrywkowej i sportowej.

Ze względu na dużą liczbę ciekawych miejsc w swojej miejscowości młodzież postanowiła skupić się na tych miejscach, które są im bliskie. Warto zaznaczyć, że ten krótki przewodnik został napisany w języku polskim i języku angielskim!

Podczas pracy nad przewodnikiem uczniowie nabyli kilka przydatnych umiejętności. Jedną z nich było tłumaczenie tekstów z języka polskiego na język angielski oddając sens wypowiedzi.

Całą pracę nad projektem można śmiało nazwać lekcją regionalnej geografii i historii. Podczas wielogodzinnych spacerów po Ostrzeszowie grupa projektowa zwiedzała różne interesujące zakątki. Dzięki temu mogli dowiedzieć się wiele o swojej „małej ojczyźnie”.

Ukoronowaniem pracy nad projektem był wywiad z panią Elżbietą Derendal, emerytowaną nauczycielką historii i wiedzy o społeczeństwie w ich szkole. Pani Derendal opowiedziała im między innymi skąd wzięła się nazwa Ostrzeszów, a także, do jakiego wielkiego miasta można przyrównać ich miejscowość.

Materiały nadesłała p. Izabela Nowakowska - dziękujemy!