2012-07-31 | Pies nasz mniejszy brat :)

Jak w każdej szkole niestety zwierząt przetrzymywać nie można. Grupa uczniów z mroczeńskiego gimnazjum postanowiła stworzyć z dostępnych materiałów swojego pupila, by móc się nim cieszyć na lekcji biologii. Pomysłów, koncepcji, a nawet kłótni nad wyglądem psiaka było wiele. Jednak młodzież zabrała się do pracy i zaczęła tworzyć :) A co z tego wyszło zobaczcie sami...

Po skończonej pracy nie mieli problemu z określeniem rasy – kundelek! Według uczniów kundelki są "the best"! Jednak najdłużej trwały obrady, jak ma wabić się ich czworonogi przyjaciel.

By zaspokoić swoją ciekawość oraz choć przez chwilę poczuć się właścicielem psa wybrali się do Wysocka Wielkiego. Znajduje się tam międzygminne schronisko dla bezdomnych zwierząt „Pod wiatrakami”. Dzięki uprzejmości pracowników schroniska uczniowie zwiedzili obiekt oraz udali się na przechadzkę z psiakami. "Śmiechu i radości było co nie miara, gdy to psy wyprowadziły moich uczniów na spacer, a nie na odwrót. Psy z miejsca podbiły nasze serca i aż żal było kończyć naszą wyprawę" - mówi opiekunka grupy, pani Anna Piszczałka.

Bogaci w nowe informacje i doświadczenie wrócili do Mroczenia by kończyć pracę nad projektem „Pies nasz mniejszy brat”.  Dzięki, któremu chcą pogłębić swoją wiedzę na temat psów, poznać tajniki pielęgnacji tych zwierząt i uzmysłowić sobie i innym, że pies to nie zabawka.

Materiały nadesłała p. Małgorzata Tomiczek - dziękujemy!