2012-07-23 | Z jakich krajów pochodzą owoce dostępne w polskich sklepach?

Grupa realizująca projekt pod tytułem "Z jakich krajów pochodzą owoce dostępne w polskich sklepach?" swoją pracę wykonuje w Gimnazjum w Czaczu. Opiekunem zespołu jest pan Mateusz Kuśnierczak.

Celem projektu jest ukazanie różnorodności owoców dostępnych na polskim rynku, zaprezentowanie ich pochodzenia, składu i właściwości, przeznaczenia. Uczniowie zwracają uwagę również na warunki, w których są uprawiane i drogę jaką muszą przebyć, aby trafić do polskich sklepów.

Uczniowie wybrali temat, który łączy w sobie różne nauki, tak aby każdemu członkowi grupy udało się znaleźć w realizacji projektu coś interesującego i pasjonującego.

Realizując owocowy temat uczestnicy mogli poszerzyć swoją wiedzę z wymienionych wcześniej przedmiotów: geografia (w projekcie przedstawione zostaną owoce z różnych krajów), chemia i biologia (młodzież poznaje skład chemiczny owoców oraz ich właściwości biologiczne), matematyka (uczniowie zastosują obliczenia dotyczące transportu owoców do naszego kraju, odległości i obszarów upraw).

Na jednym ze spotkań grupa wybrała się do lokalnego supermarketu. Uczniowie zapoznali się tam z ofertą owoców dostępnych w swojej miejscowości. Wszyscy chętnie pytali panie pracujące w sklepie o owoce, które w ciągu całego roku można kupić, ich pochodzenie oraz powodzenie wśród klientów. Celem wyprawy było zakupienie różnych owoców i ich spróbowanie. Młodzi ludzie określali przy tym smak oraz zapoznali się z ich składem chemicznym oraz ilością wartości odżywczych.

Chcecie wiedzieć jak daleko powędrowali w tym owocowym temacie? :) Zapraszamy na stronę projektu - tutaj!  :)

Materiały nadesłał pan Mateusz Kuśnierczak - dziękujemy!