2012-07-11 | Cudze chwalicie, swego nie znacie

„Cudze chwalicie, swego nie znacie” – czy nie jest to znane wszystkim powiedzenie? :) Jest to jednocześnie temat projektu, którym zajmują się uczniowie z I Liceum Ogólnokształcącego im. św. Barbary w Chodzieży.

Jaki założyli sobie główny cel? Utworzenie wirtualnej mapy turystycznych atrakcji Chodzieży i okolic. Mają na niej znaleźć się dwie trasy - jedna z walorami przyrodniczymi, druga kulturowa.

Młodzież zbierała informacje dostępne w źródłach internetowych dotyczące walorów przyrodniczych Chodzieży i okolicy. Poszukiwali ciekawych obiektów architektonicznych i wydarzeń kulturowych, które przyciągałyby turystów do ich miasta. Zbierali również informacje na temat bazy noclegowej i gastronomicznej.

Przygotowali także dokumentację fotograficzną i filmową wspomnianych obiektów, a następnie nanosili ją na mapę w wersji elektronicznej.

Dzięki projektowi uczniowie mieli okazję poznać region, w którym mieszkają :) A stwierdzenie „cudze chwalicie, swego nie znacie” – zdecydowanie ich nie dotyczy ;)

Materiały nadesłał p. Mariusz Witczuk - dziękujemy!